Logga in | Skapa konto

KOMMITTÉER OCH FÖRTROENDEPOSTER

www.sslk.nu
 KLUBBEN     TÄVLING     MEDLEMSSIDOR     TRÄNING     BLANDAT   

Säsong 2016/2017

Kontaktpersoner

Carin Ivarsson (U8 och U10) kontakt.d(at)sslk.nu
Lotta Wahlund (U12 och äldre) kontakt.c(at)sslk.nu
Anders Hagman (Snowboard) anders(at)andershagman.com

Administratörer

Carin Ivarsson (U8) carin.ivarsson(at)stretch.se
Malinée Ponselius (U10) ponselius(at)gmail.com
Marlene Roos (U12) marlene.roos(at)implement.se
Suzanne Ceder (U14) suzzceder(at)gmail.com
Stefan Malmström (U16, Sammank.) stma04(at)handelsbanken.se
Helena Jönsson Eriksson (FIS-åkare) fis.sslk(at)gmail.com
Anders Hagman (Snowboard) anders(at)andershagman.com

Tävlingskommittén

Lottie Saks (U16, Sammank.) lottiesaks(at)hotmail.com
Johan Saks (Jun, U16) johan.saks(at)telia.com
Patrik Rask (U14) patrik.lg.rask(at)gmail.com
Mattias Sahlin (U12) mattias.sahlin(at)gmail.com
Magnus Adler (U12) magnus(at)gmail.com
Måns Carlson (U10) mans.carlson(at)gmail.com
Pär Lundblad (U8) par.lundblad(at)telia.com
Vakant (Tävlingssekretariat)  
Anna Hagman (Pokaler och priser) anna.hagman(at)padang.se

Materielkommittén

Thomas Dalmalm (Inköpsansvarig) dalmalm(at)bahnhof.se
Patrik Rask (Komm.radio) patrik.lg.rask(at)gmail.com
Ted Öqvist (Borrmaskiner) tedoqvist(at)gmail.com
Kalle Werner (Käppreparationer) chev.werner(at)bredband.net

Säsong 2015/2016

Lägerkommittén

Kaj Alm (U16) almkaj(at)gmail.com
Per Svärdby (U16) per.svardby(at)gmail.com
Elin Hamrén (U14) elin.hamren(at)icloud.com
Ann-Louise Ulvenvall (U14) annlouise.ulvenvall(at)gmail.com
Hillevi Jinnestrand (U12) hillevi(at)jinnestrand.com
Malin Roos (U10) malin.roos(at)note.eu
Pernilla Appelgren (U10) pernilla_appelgren(at)hotmail.com

Klubbhuskommittén

Thomas Dalmalm (Sammank.) dalmalm(at)bahnhof.se
Jan Nordh (Repr. Styrelsen) jan.nordh(at)telia.com
Max Odén (U16) max(at)sjoliv.se
Frida Stenstrand (U14) frida.stenstrand(at)tele2.se
Jessika Hyltner (U14) jessika.hyltner(at)gmail.com
Billy Malik (U12) billymalik_2000(at)yahoo.se
Malin Hammer (U10) malin.j.hammer(at)gmail.com
Peter Grufman (U8:2) peter.grufman(at)neonet.com

Tränings- och utbildningskommittén

Edda-Kristin Arnadottir (Träningsansvarig) edda-kristin(at)hotmail.se
Anders Törner (Tränarsamordnare) anders.torner(at)arbetik.se
Jesper Pettersson (Utbildningsansvarig) jesper(at)experiate.com

Tekniska kommittén

Mattias Sahlin   mattias.sahlin(at)gmail.com
Jan Lindström   jan.lindstrom(at)poclain-hydraulics.com
Anders Forsberg   anders.henrik.forsberg(at)gmail.com

IT- och datoransvarig

Björn Thorsén Hallberg   bjorn(at)pictrol.se

Medlemsregister och bokföring

Malinée Ponselus &
Linda Carlström
  medlemsregister(at)sslk.nu

Kommunikationskommittén

Marlene Roos   marlene.roos(at)implement.se
Malinée Ponselius   ponselius(at)gmail.com
Suzanne Ceder   suzzceder(at)gmail.com
Stefan Malmström   stma04(at)handelsbanken.se
Tina Linderoth Nagy   t.linderoth.nagy(at)telia.com
Björn Thorsén Hallberg   bjorn(at)pictrol.se

Webmaster

Björn Thorsén Hallberg   webmaster(at)sslk.nu

Revisorer

Lottie Saks   lottiesaks(at)hotmail.com
Annika Lindström   annika.lindstrom(at)kpmg.se

Valberedning

Ulrika Huss (Ordf.) ulrika.huss(at)danskebank.se
Pär Lundblad   par.lundblad(at)telia.com
Kjell Johansson   kjell.johansson(at)almega.se
Elin Hamrén   elin.hamren(at)icloud.com

Säsong 2014/2015

Marknadsgruppen

Åsa Svedenheim (Sammank.) asasvedenheim(at)yahoo.com
Jesper Pettersson (Event i backen) jesper(at)experiate.com
Magnus Huss   magnus.huss(at)outlook.com
Johan Bergstrand   jbergstrand(at)live.se

Styrgrupp Ross-Knocken

Kaj Alm   kaj.alm(at)hp.com
Kalle Andersson   karl_vilhelm_a(at)yahoo.com

Säsong 2011/2012

Backkommittén

Rikard Schwalbe   rikard.schwalbe(at)enskilda.se
Peter Dalmalm   peter.dalmalm(at)nordea.com
Jan Nordh   jan.nordh(at)sundbyberg.mail.telia.com
Anders Törner   anders.torner(at)arbetik.se
Jonas Bäckman   jonas.backman(at)gemit.se
Senast uppdaterad: 2016-11-28 Sidunderhåll: Björn T. Hallberg